Конспект інтегрованого заняття для дітей середнього дошкільного віку

Програмовий зміст: закріплювати вміння дітей піклуватися про свою безпеку, оцінювати ситуацію, яка може виникнути під час перебування у дворі, обирати безпечні місця для ігор; навчати дотримуватися правил чистоти (викидати сміття в належне місце та сортувати його); розпізнавати мешканців сільського подвір’я, називати їх, визначати їх особливості (зовнішність, голоси, звички, житло); закріпити цифри від 1 до 4, вправляти в кількісній лічбі; вправляти в умінні домовлятися про спільні дії та діяти за домовленістю.

Матеріал: мультимедійне обладнання; картинки на екрані: парк, двір, смітник, перехрестя, біля озера; макети сміттєвих контейнерів, картинки сміття; коректурні таблиці «Свійські тварини та птахи» (по кількості дітей), голоси свійських тварин та птахів; м’яч, фішки; торбинка, набір свійських тварин, обручі, цифри, картки-орієнтири «житло свійських тварин».

Словник: двір, ігровий майданчик, сільський двір.

«Зазивало» за допомогою рупора кличе малят у спільне коло.

  • Малята, давайте пригадаємо правила спільного кола:

Слухай чемно і уважно – вихователь все розкаже.

Разом бути веселіше, а ділитись цікавіше.

Хід заняття

Добре гратися надворі! (Стрибають)

Добре вчитися у школі! (Піднімають руку)

Добре плавати в ставку! (Імітують плавання)

Добре те, що я живу!(На слово «я» руками показують на себе, потім піднімають руки вгору.)

  • Малята, як називають місце, де ви гуляєте коло дому? (Двір)
  • Як називають місце, де ви гуляєте у дитячому садочку? (Ігровий майданчик)
  • Малята, давайте розгляньте картинки з різними місцями міста та з’ясуємо, у якому місці дітям краще за все гратися а де неприпустимо, яка небезпека у цих місцях.
  • Завжди треба піклуватися про свою безпеку та оцінювати можна чи не можна робити те, що заманеться. Давайте з’ясуємо чи засвоїли ви правила безпечної поведінки.

Дидактична гра «Можна – не можна» (якщо можна плескають у долоні, якщо ні – тупочуть ніжками)

Можна гратися сірниками?

Можна подати коробку із сірниками бабусі?

Можна підняти з підлоги татову запальничку і покласти її на стіл?

Можна брати ножа і чистити картоплину?

Можна дітям мити картоплину під краном?

Можна гратися ліками?

Можна приймати ліки, які приписав лікар під наглядом дорослого?

Можна дражнити сусідського собаку?

Можна гратися у пісочниці?

  • Малята, погляньте, а ось у цьому дворі мабуть гуляли невиховані люди, погляньте як насмітили. Давайте будемо небайдужими. Пропоную долучитися до прибирання.
  • Ось є сміттєві баки. Чому вони різнокольорові? (Сміття потрібно сортувати)
  • Пригадайте, що збирають в жовтий контейнер? (пластик)
  • У синій? (папір)
  • У зелений ? (скло)

Пропоную дітям зібрати сміття та посортувати його.

  • Малята, пропоную вам підійти ближче до плакату. Давайте розглянемо, де зображено міський двір?
  • Що робить міський двір красивим, затишним?
  • Давайте знайдемо на плакаті сільське подвір’я.
  • Що є на у сільському дворі, чого ми не можемо побачити у дворі садочка чи міському дворі?
  • Назвіть мешканців бабусиного подвір’я?
  • Тепер пропоную за голосами упізнати мешканців сільського двору. 

Дидактична гра «Свійські тварини»

Хто впізнає голос, той накриває фішкою відповідну картинку на коректурній таблиці «Свійські тварини та птахи»

  • Назвіть одним словом тих , хто залишився на картинці відкритим (домашні птахи).
  • Пропоную нагодувати свійських тварин, але пам’ятайте, що у свійських тварин є свій корм і їдять вони не все що завгодно. Перш ніж розпочати гру, пригадаємо правило: разом граємо, нікого не ображаємо.

Дидактична гра «Їстівне – не їстівне»

Об’єдную гравців у коло, стаю посередині з м’ячем, кидаю м’яча кожному гравцю,  по черзі і називаю вид корму для свійських тварин, якщо корм «правильний» (сіно, кукурудза, пшениця, зерно, морква, гарбуз, буряк тощо) гравець мусить впіймати м’яча, якщо ні – відбити. За кожну неправильну відповідь відкладаємо фішку (помилку), в кінці гри підраховуємо скільки ми зробили помилок

  • Малята, ми звами нагодували тварин, тож мабуть їм час повертатися до свого житла.
  • Давайте пригадаємо, як називаються будиночки у свійських тварин.
  • Поросята живуть у …. (свинарнику).
  • Корови у …. (корівнику).
  • Кури у …. (курятнику).
  • Кролики у (клітці).
  • Коні у… (стайні).

Вправа-гра «Ким ти будеш»

  • Пропоную вам відгадати тваринку на дотик та «перетворитися» на неї. Дозвольте я розпочну (показую приклад: пантомімою, мімікою та жестами передаю образ тварини). 

Рухлива гра «Відшукай свій будиночок»

Гравці у ролях свійських тварин, які обрали у попередній грі, спочатку вільно рухаються подвір’ям (груповою кімнатою), за командою вихователя «Тваринки до будиночків руш!», гравці знаходять свій будиночок у колі за картинкою-орієнтиром. Можна обмінятися іграшками та повторити гру. Потім показую цифру та пропоную голосом своєї тваринки відтворити задану кількість; мукають 3 рази, гавкають 4 рази тощо (вправляються у лічбі).

  • Малята, мені сподобалося, що нам всім разом вдалося сьогодні так багато зробити, давайте оплесками подякуємо один одному за те, що були разом.
Конспект інтегрованого заняття для дітей середнього дошкільного віку

Автор: Рижикова Світлана Євгеніївна

Посада: вихователь

Посилання на першоджерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *