Логопедичне заняття для дошкільнят “Звук і буква С”

Тема: Логопедичний лепбук «Промовляйчик на звук [с]»

Мета: розвивати мовленнєве дихання, артикуляційну та дрібну моторику, фонематичний слух, увагу, пам’ять, сприймання, міжпівкульну взаємодію; виховувати зосередженість, посидючість; закріплювати правильну вимову звука [с] в словах.

Матеріал: лепбук «Промовляйчик на звук [с]», лялька Оксанка, камінчики; дидактичні ігри та вправи: «Кінезіологічні вправи», «Насос», «Артикуляційні вправи», «Нагодуй сороку сиром»,  «Який сік?», «Накриваємо на стіл».

Хід заняття

І. Вступна частина.

Організаційний момент

Кінезіологічні вправи «Кулачок-долонька», «Вухо-ніс», «Голова-живіт»

Мета: розвивати міжпівкульну взаємодію, дрібну моторику, увагу, пам’ять.

  • Зараз ми з тобою пограємо пальчиками. Я буду показувати рухи, а ти дивись уважно і повторюй за мною.
  1. Вправа на дихання «Насос»

Мета: розвивати мовленнєве дихання.

  • Подивись на картинку і скажи, що на ній зображено? (насос). Давай з тобою візьмемо в ручки насос і накачаємо колесо, при цьому будемо промовляти звук [с] (педагога та дитина імітують качання насосу та промовляють звук).
  1. Комплекс вправ артикуляційної гімнастики

Мета: розвивати артикуляційний апарат.

Вправи: «Усмішка» – «Хоботок», «Парканчик», «Годинник», «Лопатка».

Педагога та дитина сидять перед дзеркалом.

  • Подивись на картинку і виконай вправу (педагог показує картинку із зображенням артикуляційної вправи, дитина, дивлячись в дзеркало, виконує її).
  1. Мотиваційний етап.

В гості завітала лялька Оксанка.

  • До тебе сьогодні прийшла лялька Оксанка. Вона не вміє вимовляти звук [с] в словах. Як ти думаєш, чим ми зможемо їй допомогти? Так, ми їй покажемо, як його правильно вимовляти.

 ІІ. Основна частина.

Робота з лепбуком «Промовляйчик на звук [с]»

  1. Дидактична гра «Нагодуй сороку сиром»

Мета: автоматизувати звук [с] в словах, розвивати фонематичний слух.

  • Подивись, хто це зображений на картинці? (сорока). Сорока дуже зголодніла, адже на вулиці зима. Давай її нагодуємо сиром (дитина бере картинки у формі сиру, на яких зображені різні предмети, у яких є звук [с].

Наприклад: «Сорока їсть сир», «Сорока їсть сосиску», «Сорока їсть сало» і т.д.

  1. Дидактична гра «Який сік?»

Мета: закріплювати вміння утворювати прикметники від іменників.

  • Перед тобою лежать картинки. Потрібно назвати спочатку зображене, наприклад – апельсин, а потім сказати який сік з апельсину – апельсиновий. (смородина – смородиновий, слива – сливовий)
  1. Дидактична гра «Четвертий зайвий»

Мета: розвивати фонематичний слух, мислення, увагу.

На картинці зображено чотири предмети.

  • Поглянь на картинку, назви що ти бачиш (дитина називає). Тепер поклади камінчик на ту картинку, у назві якої немає звука [с].

ІІІ. Заключна частина.

  1. Дидактична гра «Накриваємо на стіл»

Мета: автоматизувати звук [с] на початку та в кінці слова, розвивати звуковимову, фонематичний слух, сприймання.

  • Оксанка мені сказала на вушко, що вона дуже зголодніла. Ми її можемо нагодувати. Давай їй накриємо стіл! Треба на стіл покласти тільки ті картинки, у назві яких є звук [с].

ІV. Підсумок заняття.

  • Хто до нас приходив у гості?
  • В які ігри ми грали?
  • Чи вдалося нам допомогти Оксанці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *